Llista d’arquitectes catalanes premiades el 2019 -2020
Anna Noguera
Poliesportiu i ordenació interior d'illa del Turó de la Peira (amb Javier Fernández Ponce)
World Architecture Festival Award 2019, Equipaments esportius
Premi Ciutat de Barcelona 2019, Arquitectura i urbanisme
Maria Sisternas
VW546 / Proxiphery
Primer Premi EUROPAN 15 (emplaçament Madrid)
Catalina Salvà
PP852 – Beginning at the end (amb Hector Ortín)
Primer Premi EUROPAN 15 (emplaçament Palma)
Gemma Milà, Natalia Alvaredo i Emmanuelle Blondeau
KW536 / Overlapping Vallbona (amb Javier Rocamonde, Corentin Berger, Léonard Cattoni i Adrián Río)
Segon premi EUROPAN 15 (emplaçament Barcelona)
Patricia Marín i Laia Padres
RB500 / Quesar de Cáceres (amb Eloi Ruana)
Segon premi EUROPAN 15 (emplaçament Casar de Cáceres)
Guayente García Sanmartín
HU958 / PARC-IN (amb Miguel Rami Guix, Jaime Feliu de Cabrera Salas)
Menció especial EUROPAN 15 (emplaçament de Palma)
Anna Gutiérrez, Francesca Pallandri i Sandra Bravo
BF190 / Masoveri@
Segon premi EUROPAN 15 (emplaçament Sant Climent de Llobregat)
María Beni i Marta Peinado
Menció especial EUROPAN 15 (emplaçament Sant Climent de Llobregat)
CX183 / The shape of water (amb Manuel Pedraz i Francisco Javier Fernández)
Mar Santamaria
Pla d’Usos de Ciutat Vella (amb Pablo Martínez, 300.000 km/s)
Premi d’Urbanisme Espanyol 2019
Premi S+T+ARTS
Maria Almirall
Espai CEL
Architecture Masterprize 2019
Carme Pinós
Medalla d’Honor de la Xarxa Vives d’Universitats
Imma Jansana i Conchita de la Villa
Passeig Marítim del Prat de Llobregat (amb Robert de Paauw)
Premi FAD 2019 Ciutat i Paisatge
Anna Bach
Mies Missing Materiality (amb Eugeni Bach)
Premi FAD 2019 Intervencions Efímeres
Carmen Torres
Bang Nong Saeng Kindergarten (amb Pau Sarquella)
FAD 2019: Menció del Jurat i Premi d'Opinió Internacional
Marta Bayona i Marta Vicente
Casal de Barri de Trinitat Nova (amb Albert Valero i Lluís Cantallops)
FAD 2019: Premi d'Opinió Arquitectura
Laia Mestre
Pavellons d’accés al Liceu Francès (amb Lluís Corbella, Diego Martínez i Juanjo Puig)
FAD 2019: Premi d'Opinió Ciutat i Paisatge
Clàudia Rosa Cervelló
La revolució dels clavells
Menció als Premis d’Arquitectura de les Comarques de Girona 2019, Espais efímers
Marta Pascual i Mireia Figueras
Menció Especial a la Rehabilitació Patrimonial, Premi Catalunya Construcció 2019
Rehabilitació de la Casa Burés (amb Juan Trias de Bes, Fernando Herrero, Jordi Perramón i Agnès Blanch) Benedetta Tagliabue
Creu de Sant Jordi 2019
Elisenda Rosàs
Territorial
XI Biennal Alejandro de la Sota - Mostra d’Arquitectura de Tarragona: Interiorisme
Núria Casais
Residència Atria a Reus (Ferran Grau)
XI Biennal Alejandro de la Sota - Mostra d’Arquitectura de Tarragona: Restauració
Maria Rius
Nou espai cultural al Teatre de Torredembarra (amb Nacho Álvarez, NAM Arquitectura, i Arnau i Ferran Tiñena, NUA arquitectures)
XI Biennal Alejandro de la Sota - Mostra d’Arquitectura de Tarragona: Restauració
Núria Salvadó i Inés de Rivera
Salou d’Estiu - Prova Pilot (amb Daniel Lorenzo i Roger Sauquet)
XI Biennal Alejandro de la Sota - Mostra d’Arquitectura de Tarragona: Espais exteriors
Carme Pigem
RCR. Dream and Nature (amb Rafael Aranda i Ramon Vilalta, RCR Arquitectes)
Premi Emporia d'Or 2019: Millor muntatge d'una exposició efímera no itinerant
Links:
[1] http://www.coac.arquitectes.cat/ca/coac/dia-de-la-dona
[2] http://www.coac.arquitectes.cat/ca/javascript%3Ahistory.back%281%29